Rodičům

Omlouvání žáků

Zákonný zástupce je povinen doložit důvody nepřítomnosti žáka ve vyučování nejpozději do 3 kalendářních dnů od počátku nepřítomnosti žáka. Nepřítomnost žáka na 4 dny a více dní je nutno předem hlásit ředitelce školy (rodinné důvody, dovolená, soustředění,..) a vyplnit k tomu určený formulář.

Zákonný zástupce žáka v co nejkratší době oznámí nepřítomnost žáka osobně nebo prostřednictvím sms zprávy nejlépe třídnímu učiteli a následovně zapíše dobu a důvod nepřítomnosti žáka do žákovské knížky.

Odchod žáka z vyučování před jeho ukončením je možný pouze na základě písemné omluvy zákonného zástupce žáka.

Písemná omluva bude předložena:

• vyučujícímu hodiny, na kterou žák nebude přítomen ( uvolnění na 1 vyučovací hodinu)
  • třídnímu učiteli, při uvolnění na více hodin

Omlouvání žáků přihlášených do školní družiny

Pokud je žák přítomen ve vyučování a z nějakého důvodu (mimo omluvenou nemoc) nepůjde ten den do školní družiny, musí být jeho nepřítomnost písemně omluvena zákonným zástupcem a tato písemná informace předložena včas vychovateli školní družiny.